۱۳۹۷/۰۲/۰۸
۱۱:۵۷ ق٫ظ

مرکز اسلامی «الازهر» مصر مخالفت کامل خود را با درخواست گروهی از شخصیت‌های فرانسوی برای حذف آیاتی از قرآن اعلام کرد.

در واکنش به درخواست تحریف قرآن توسط 300 نفر از شخصیت‌های فرانسوی

واکنش الازهر به درخواست تحریف قرآن توسط 300 فرانسوی

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری almotawaset.com؛ مرکز اسلامی الازهر مخالفت کامل خود را با درخواست گروهی از شخصیت‌های فرانسوی برای حذف آیاتی از قرآن به بهانه تشویق به کشتار غیر مسلمانان اعلام کرد.

الازهر تأکید کرده است: این درخواست‌ها غیر قابل توجیه و غیر قابل قبول است و با حذف قرآن یکی است.

عباس شومان، معاون الازهر در صفحه شخصی خود نوشت: به هیچ عنوان نمی‌توان حرفی از قرآن را حذف کرد، این گروه از فرانسوی‌ها باید کتاب خدا را به درستی درک کنند؛ زیرا اگر بر فهم اشتباه از قرآن بسنده کنند، با فهم و درخواستشان حتما به جهنم خواهند رفت.

وی افزود: کسانی که چنین درخواست ضد قرآنی را مطرح کرده‌اند، جاهل هستند؛ زیرا ما آیاتی که به کشتار افراد امر کند، نداریم. ما مسئول فهم دیگران از معانی آیات و برداشت آنان از معنای ظاهری بدون رجوع به تفاسیر علما نیستیم.

گفتنی است، 300 نفر از شخصیت‌های فرانسوی از جمله نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهور سابق فرانسه، مانول والس و شماری دیگر از شخصیت‌های مختلف سیاسی، هنری و فرهنگی این کشور در مقاله‌ای که با عنوان «اقدامات ضد یهودی جدید» در روزنامه لوپاریزین منتشر شد، از مسلمانان خواستند سوره‌هایی را که در آنها دعوت به قتل و مجازات یهودیان، مسیحیان و ملحدین شده، حذف کنند.