۱۳۹۷/۰۲/۲۰
۹:۴۲ ق٫ظ

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای همکاری خلیج فارس با همکاری نیروی نظامی عربستان نقش مستقیمی در قتل عام ملت های مظلوم منطقه از جمله شیعیان بحرین و مردم یمن دارد و نمی تواند علیه دولت وملتی که داعیه دار دفاع ازمردم مظلوم منطقه است اقامه دعوی کند.

وزارت خارجه از شورای همکاری خلیج فارس و عربستان شکایت می‌کند

رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس گفت: وزارت خارجه از شورای همکاری خلیج فارس و دولت‌های غیر قانونی بحرین و یمن و ارتش عربستان به شورای امنیت و شورای حقوق بشر سازمان ملل شکایت می کند.

پرویز سروری در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر شکایت  از جمهوری اسلامی به خاطر مداخله در جنبش های کشورهای عربی منطقه به شورای امنیت و مجامع جهانی افزود: دولت هایی که آشکارا به نقض مفاد منشور سازمان ملل واعلامیه جهانی حقوق بشر می پردازند، نمی توانند از ایران به خاطر دفاع از نکات مندرج در  این منشور به شورای امنیت یا مجامع جهانی شکایت کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای همکاری خلیج فارس با همکاری نیروی نظامی عربستان  نقش مستقیمی در قتل عام ملت های مظلوم منطقه از جمله شیعیان بحرین و مردم یمن دارد و نمی تواند علیه دولت وملتی که داعیه دار دفاع ازمردم مظلوم منطقه است اقامه دعوی کند.

رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس با اشاره به اینکه وزارت خارجه کارگروهی را برای مطالبه حقوق ملت های مظلوم منطقه از مجامع بین المللی تشکیل داده است ، گفت: وزارت خارجه با شکایت از شورای همکاری خلیج فارس و دولت های غیر قانونی بحرین ویمن به شورای حقوق بشر سازمان ملل وشورای امنیت، اجازه تکرار فجایع بشری توسط ارتش عربستان  را نخواهد داد.

 

زمان انتشار : 1390-01-30