۱۳۹۷/۰۱/۳۱
۳:۲۵ ب٫ظ

در اين سفر رسمي هياتي از مقامات بلند پايه سعودي از جمله نايف بن عبدالعزيز وزير كشور ، سعود الفيصل وزير خارجه و مقرن بن عبدالعزيز وزير اطلاعات و چند تن از ديگر مقامات سعودي حضور خواهند داشت.

پادشاه عربستان به بحرین می رود

پايگاه اطلاع رساني ايلاف نزديك به عربستان سعودي روز يكشنبه نوشت: اين سفر به منظور تجديد حمايت عربستان از حاكمان بحريني و در كنار بودن آنان در قبال هر گونه دخالت خارجي در امور داخلي اين كشور صورت مي گيرد.

ايلاف به نقل از منابع مطلع در رياض نوشت: پادشاه عربستان قصد دارد به طور رسمي سفري يك روزه به بحرين انجام دهد و در اين سفر با حمد بن عيسي پادشاه بحرين و سلمان بن حمد وليعهد، خليفه بن سلمان نخست وزير و مقامات بلند پايه بحريني ديدار و گفت و گو كند.

در اين سفر رسمي هياتي از مقامات بلند پايه سعودي از جمله نايف بن عبدالعزيز وزير كشور ، سعود الفيصل وزير خارجه و مقرن بن عبدالعزيز وزير اطلاعات و چند تن از ديگر مقامات سعودي حضور خواهند داشت.

منابع مطلع سعودي در اين باره گفتند كه اين سفر تجديد ميثاق عربستان با بحرين، دولت و ملت اين كشور و اعلام پايبندي نسبت به هويت عربي و اسلامي و ايستادگي در مقابل هر گونه دخالت خارجي در امور داخلي بحرين است.

ايلاف افزود: دولت بحرين اخيرا با اعتراض هايي رو به روست كه اوضاع امنيتي اين كشور را آشفته كرده است و حمد بن عيسي پادشاه بحرين از عربستان و امارات خواست تا نيروهاي سپر جزيره را براي نيروهاي امنيتي بحريني به اين كشور اعزام كنند.

بحران در بحرين موجب شد كه مقامات اين كشور دهها تن را بازداشت كرده و فعالان شيعه را به اتهام تلاش براي تغيير نظام به محاكمه بكشانند.

عربستان و امارات با اعزام نيروهاي سپر جزيره حمايت خود را از بحرين اعلام كرده و تظاهر كنندگان را كه خواهان اصلاحات در اين كشور بودند به شدت سركوب كردند دهها تن بازداشت و در زندانها شكنجه شدند و اخيرا نيز يك دختر شاعره جوان به جرم خواندن شعر در ميان تحصن كنندگان در منامه در زندان بر اثر شكنجه به شهادت رسيد.

بحريني ها مي گويند با توجه به جمعيت اين كشور از هر هزار تن يك نفر بازداشت شده است.

اين در حالي است كه هيچ يك از سازمانهاي بين المللي و حقوق بشر تاكنون اقدامي نسبت به جنايات دولت بحرين در كشتار مردم بي دفاع و زنداني و شكنجه آنان انجام نداده اند.

 

زمان انتشار : 1390-02-04