۱۳۹۸/۰۶/۲۳
۷:۴۴ ق٫ظ

چهل ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن عربستان در حالی به کار خود پایان داد که «موسی محمد مدفع» جوان فلسطینی مقام سوم این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

پایان مسابقات قرآن عربستان با درخشش جوان فلسطینی

به گزارش الأمه:

چهل ویکمین مسابقات حفظ، تجوید و تفسیر قرآن کریم «ملک عبدالعزیز» عربستان شب گذشته، ۲۰ شهریورماه پایان یافت و نمایندگان بیش از ۱۰۳ کشور در آن شرکت کردند.

در پایان این رقابت‌ها ۱۲ نفر رتبه‌های برتر را کسب کردند و داوران، اساتید، رؤسای کمیته‌های برگزارکننده مسابقات و مقامات حکومتی عربستان تجلیل شدند.

«موسی محمد مدفع»، حافظ قرآن فلسطینی در رشته حفظ کل قرآن با تفسیر این رقابت‌ها سوم شد و «مجاهد بن فیصل عوض الردادی» از عربستان نیز مقام نخست را کسب کرد.

حساب ابوالرب، نماینده وزارت اوقاف و امور دینی فلسطین با اعلام خبر درخشش این جوان فلسطینی در مسابقات قرآن عربستان گفت: این وزارتخانه نقش مهمی در تربیت نسل جوان فلسطینی آشنا به قرآن ایفا می‌کند، نسلی که قادر به رقابت و کسب مقام در مسابقات داخلی و بین‌المللی است.

گفتنی است، چهل ویکمین مسابقات بین‌المللی قرآن عربستان از شنبه، ۱۶ شهریورماه آغاز شده بود و شرکت‌کنندگان در آن در پنج رشته با یکدیگر رقابت کردند.

 

منبع: ایکنا