۱۳۹۹/۰۳/۰۳
۵:۴۶ ق٫ظ

انتشارات رسول آفتاب به مناسبت روز قدس خاطرات خودنوشت روی توف (نظامی جدا شده از رژیم صهیونیستی) را در دو جلد منتشر کرد.

کتاب دو جلدی «صلیب بیت لحم» هدیه یک ناشر به مناسبت روز جهانی قدس

به گزارش الأمه:

کتاب دو جلدی «صلیب بیت لحم» خاطرات یک یهودی صهیونیست و ساکن سرزمین‌های اشغالی فلسطین است که به مرور زمان از یک نیروی تربیت‌یافته در کیبوتص‌های اسرائیلی به یک منتقد رژیم صهیونیستی تبدیل می‌شود و سرانجام با مشاهده‌ نهایت جرایم ضد بشری اسرائیل، به یک مسیحی ضد صهیونیست تغییر مذهب می‌دهد، در بازار موجود است. او برای این که رد گم کند، نام خود را به «روی توف» تغییر می‌دهد.

شخصیت اول این زندگینامه‌ تفصیلی، عضوی از یک خانواده‌ یهودی مهاجرت‌کننده به سرزمین‌های اشغالی است که او را از کودکی در اختیار مراکز پرورش اجتماعی و کمونیستی صهیونیستی قرار می‌دهند تا تحت تعالیم صهیونیست‌های چپ‌گرا (که سران بنیان‌گذار اسرائیل از آن دسته بودند) تربیت شود.

او با استعداد فراوانی که داشته، به یک دانشمند متخصص در علوم شیمی و محقق در زمینه سوخت موشک‌ تبدیل می‌شود. رفته رفته با ارتقایی که در ارتش و سازمان‌های نظامی و تحقیقاتی صهیونیستی پیدا می‌کند، با فساد و جنایات موجود در این عرصه آشنا شده و همین باعث انزجار وی از رژیم صهیونیستی می‌شود.

روی توف قصد جداشدن از رژیم صهیونیستی را دارد. دستگاه‌های امنیتی رژیم که از این موضوع اطلاع پیدا کرده‌اند، برایش دردسرهای فراوانی ایجاد می‌کنند تا این که در نهایت مجبور به فرار از اسرائیل و مهاجرت به شرق آسیا می‌شود. رژیم صهیونیستی بر اثر ترس از افشاء‌ جنایات نظامی و اسناد و مدارکی که تصور می‌کند روی توف در پی افشاء آنها و یا واگذاری به دیگر کشورهاست، سعی در بازگرداندن او به اسرائیل دارد. اما وقتی از این هدف ناامید می‌شود، دستور ترورش را صادر می‌کند. روی توف در شرق آسیا مورد ترور ناموفق ماموران موساد قرار ‌می‌گیرد.

از آن به بعد احتیاط بیشتر به خرج داده و سعی می‌کند که از تیررس ماموران اسرائیلی بگریزد. به کشورهای مختلف، از جمله برخی از کشورهای آمریکای جنوبی و حتی خود ایالات متحده آمریکا می‌رود و زندگی مخفیانه‌ای را آغاز می‌کند. روی در خاطرات خود بیان می‌کند که دومین تلاش برای ترور او هنگامی صورت می‌گیرد که او برای حفظ جان خود سعی دارد به سفارت جمهوری اسلامی ایران در یکی از کشورهای آمریکای لاتین پناهنده شود.

کتاب دو جلدی «صلیب بیت لحم» در واقع نگارشی فصل‌بندی شده و تفصیلی از زندگی فردی است که مقام افسری در ارتش اسرائیل و واسطه‌ بودن در انتقال تکنولوژی نظامی و موشکی میان اسرائیل و آمریکا را رها کرده، به جایگاه تحقیقاتی خود در یکی از مهم‌ترین مراکز تکنولوژیک رژیم صهیونیستی پشت پا می‌زند و به آواره‌ فراری و در نهایت یک کشیش مسیحی در میان مسیحیان بولیوی تبدیل می‌شود؛ کسی که هر روز منتظر جلادان اسرائیلی است تا او را به خاطر آگاهی از اسرار پلید صهیونیست‌ها ترور کنند.

این خاطرات برای نشان دادن نگاهی از درون به رژیم صهیونیستی و تبعیض‌ها و جنایاتی که حتی علیه یهودیان مهاجر در اسرائیل صورت میگیرد (تا چه رسد به مسیحیان و مسلمانان و فلسطینیان) بسیار کارآمد است.

این کتاب ۹۰۰ صفحه‌ای در دو جلد توسط انتشارات رسول آفتاب به چاپ رسیده است.