۱۳۹۷/۰۲/۰۶
۴:۴۶ ب٫ظ

وي انگيزه اصلي حملات دشمنان به سوريه را انتقام گيري از محور مقاومت و ضد پاتك به دو انقلاب مردمي تونس و مصر براي خنثي كردن پيامدهاي اين انقلا‌ب‌ها دانست و افزود: تحولات جاري سوريه ادامه جنگ 33 روزه رژيم صهيونيستي عليه حزب الله لبنان است كه توسط صهيونيسم، آمريكا و بندر بن سلطان سع

3ضلع مثلث فرماندهی عملیات آشوب در سوریه

تحليلگر مسائل خاورميانه، تحولات جاري سوريه را ادامه جنگ 33 روزه رژيم صهيونيستي عليه حزب الله لبنان دانست كه توسط سه ضلع صهيونيسم، آمريكا و بندر بن سلطان سعودي فرماندهاي مي‌شود.

"محمد صادق حسيني " كارشناس ارشد مسائل خاورميانه در گفت‌وگو با فارس با اشاره به حوادث جاري در سوريه، دمشق را حلقه وصل استراتژيك بين جمهوري اسلامي ايران، مقاومت حزب‌الله لبنان و مقاومت اسلامي حماس در نوار غزه خواند و افزود: دشمنان سوريه و دشمنان محور مقاومت، سوريه را به عنوان ضعيف‌ترين نقطه محور مقاومت انتخاب كرده و همه حملات خود را متوجه سوريه كردند.

وي انگيزه اصلي حملات دشمنان به سوريه را انتقام گيري از محور مقاومت و ضد پاتك به دو انقلاب مردمي تونس و مصر براي خنثي كردن پيامدهاي اين انقلا‌ب‌ها دانست و افزود: تحولات جاري سوريه ادامه جنگ 33 روزه رژيم صهيونيستي عليه حزب الله لبنان است كه توسط صهيونيسم، آمريكا و بندر بن سلطان سعودي فرماندهاي مي‌شود.

صادق الحسيني با بيان اينكه گروه 14 مارس لبنان صد در صد در تحولات جاري سوريه دست دارد، افزود: برخي از اعضاي 14 مارس در راستاي سياست‌هاي سه ضلع مثلث فوق الذكر در قبال دريافت پول، سلاح و دستگاه‌هاي پيشرفته ديگر با "جفري فيلتمن " سفير سابق آمريكا [معاون وزير خارجه فعلي آمريكا در امور خاور نزديك] در بيروت همكاري مي‌كنند تا آنها را به مزدوران خود در سوريه برسانند.

اين كارشناس ارشد مسائل خاورميانه "سعد حريري " نخست وزير پيشبرد امور در لبنان را "پسركي " خواند كه با رياست ميانه‌اي ندارد و افزود: حريري وقتي در اداره كشورش شكست سختي خورد گمان كرد كه محور مقاومت او را سرنگون كرده است و لذا به دنبال انتقام گرفتن از كشورهاي حامي مقاومت از طريق ضربه زدن به دمشق است تا شايد بتواند بار ديگر بر كرسي رياست تكيه كند ولي چنين موضوعي هيچ گاه رخ نخواهد داد.

وي با اشاره به پوشش جهت دار تحولات سوريه از سوي برخي رسانه‌هاي جمعي، تلويزيون الجزيره را "العبريه دوم " خواند و افزود: قطر به طرح آمريكا پيوسته و اكثريت رسانه‌هاي عربي بويژه رسانه‌هاي كشورهاي حاشيه خليج فارس به صورت جزيي از امپراتوري رسانه‌اي آمريكا و صهيونيسم در آمدند كه نقش ضد انقلاب را بازي مي‌كنند.

صادق الحسيني استعفاي "غسان بن جدو " مدير سابق دفتر الجزيره در بيروت را "فرياد خشم " اعتراضي نسبت به عملكرد متناقض الجزيره در پرداختن به تحولات كشورهاي عربي دانست و پيش‌بيني كرد كه استعفاهاي بيشتري در شبكه الجزيره در راه باشد.

 

زمان انتشار : 1390-02-05