۱۳۹۷/۰۲/۲۶
۸:۳۸ ب٫ظ

تنها 36 درصد از مردم مصر به ادامه پیمان سازش موسوم به کمپ دیوید بین مصر و رژیم صهیونیستی علاقه دارند و حداقل 54 درصد از مصری‌ها با قاطعیت خواستار لغو این پیمان ننگین هستند.

64 درصد مصری‌ها با ادامه پیمان کمپ دیوید موافق نیستند

به گزارش سرویس بین الملل شبکه ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مدیا لاین، تنها 36 درصد از مردم مصر به ادامه پیمان سازش موسوم به کمپ دیوید بین مصر و رژیم صهیونیستی علاقه دارند و حداقل 54 درصد از مصری‌ها با قاطعیت خواستار لغو این پیمان ننگین هستند.

در حالی که از ابتدای انقلاب مردم مصر بر ضد دیکتاتوری وابسته به غرب حسنی مبارک، مقامات رژیم صهیونیستی از جمله بنیامین نتانیاهو، رییس کابینه رژیم جعلی مزبور بارها به طرح موضوع به خطر افتادن روابط مصر و رژیم اشغالگر قدس پرداخته بودند، نتایج نظرسنجی مزبور به خوبی این مسئله را تایید کرده و نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی دیگر جایی در جامعه‌ای که قرار است دولت آینده مصر را تعیین کند، ندارد.

مصر در سال 1979 با امضای پیمان ننگین کمپ دیوید، با کنار گذاشتن میراث جمال عبدالناصر، رسما به اردوگاه غرب پیوست و به مجری فرمان‌های غرب در عرصه دیپلماتیک بدل شد. جریان‌های مردمی و اسلامی مصر نسبت به این پیمان مجعول به شدت معترض بودند و "انور سادات"، رییس‌جمهوری که پیمان مزبور را امضا کرده بود به توسط خالد اسلامبولی، عضو گروه اخوان المسلمون به هلاکت رسید.

انقلاب مردم مصر که نقطه اوج خیزش مردم عرب بود، به نقطه امید مردم این کشور برای لغو کمپ‌دیوید بدل شده است.

 

زمان انتشار : 1390-01-21