۱۳۹۷/۰۲/۰۷
۱۱:۱۳ ب٫ظ

سازمان ملل متحد اعلام كرد كه نزديك يك سوم جمعيت 23 ميليون نفري مردم يمن غذاي كافي براي خوردن ندارند.مردم يمن "علي عبدالله صالح " ديكتاتور اين كشور و زمامداري او را مسبب مشكلات خود مي‌دانند و شهرهاي مختلف يمن از بيش از يك ماه پيش شاهد اعتراضات و تظاهرات گسترده مردمي عليه رژيم عبدا

8 میلیون نفر در یمن غذای کافی برای خوردن ندارند.

سازمان ملل متحد اعلام كرد كه نزديك يك سوم جمعيت 23 ميليون نفري مردم يمن غذاي كافي براي خوردن ندارند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، "واري اموس " معاون دبيركل سازمان ملل در امور بشردوستانه با اعلام اين خبر افزود: يمن در سال 2011 ميلادي به 224 ميليون دلار كمك بشردوستانه نياز دارد كه باعث بهبود وضعيت غذايي، بهداشتي، آب آشاميداني و بهداشت زنان و كودكان خواهد شد.

وي يكي از مشكلات گروههاي امدادرسان و بشردوستانه را دشواري دسترسي به مردم نيازمند به خاطر ناامني در يمن دانست و گفت: مشكل اساسي ما در يمن همانند ليبي در زمينه چگونگي دسترسي به مردم آسيب ديده از وضعيت كنوني است.

اموس گفت: يمن از كشورهايي است كه اساسا شمار زيادي آواره داخلي به خاطر وضعيت امنيتي ناگوار خود دارد و همزمان اين نگراني هم وجود دارد كه مردم در ميان نبردهاي نظامي گرفتار شوند.

سازمان ملل اعلام كرده است كه يمن از كمبود مواد غذايي و آب آشاميدني رنج مي‌برد و 31.5 درصد از جمعيت اين كشور از امنيت غذايي برخوردار نيستند و نزديك به 12 درصد نيز از كمبود شديد امنيت غذايي رنج مي‌برند.

برپايه اين گزارش، 40 درصد مردم يمن با دو دلار يا كمتر از آن در روز زندگي مي‌كنند و يك سوم آنها نيز از گرسنگي مزمن در رنج هستند.

مردم يمن "علي عبدالله صالح " ديكتاتور اين كشور و زمامداري32 او را مسبب مشكلات خود مي‌دانند و شهرهاي مختلف يمن از بيش از يك ماه پيش شاهد اعتراضات و تظاهرات گسترده مردمي عليه رژيم عبدالله صالح است.

مردم خواهان رفتن عبدالله صالح از قدرت، اصلاحات، دموكراسي و آزادي هستند و براساس آخرين آمارها، تاكنون دستكم 99 نفر در جريان سركوبگري رژيم علي عبدالله صالح عليه تظاهرات مسالمت‌آميز مردم اين كشور، كشته شده‎اند.

همزمان با پيوستن شمار زيادي از افسران بلندپايه و سربازان ارتش يمن به انقلاب مردم اين كشور، تعداد زيادي از مسئولان حزب حاكم، وزيران، نمايندگان پارلمان و سفراي يمن در خارج از يمن نيز در اعتراض به سركوبگري عبدالله صالح عليه مردم استعفا داده و خواهان كناره‌گيري او از قدرت شده‌اند.

 

 

زمان انتشار : 1390-01-09