۱۳۹۷/۰۲/۰۳
۱۰:۳۷ ب٫ظ

250 هنرمند هنرهای تجسمی 284 اثر هنری خود را با موضوع «تغییر» در معرض نمایش علاقه‌مندان به هنر قرار داده‌اند. عکس، مجسمه‌سازی، نقاشی، گرافیک و کار بر روی کوزه از جمله کارهای است که در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است.

http://new.alummah.ir/?p=1432

مصر پس از انقلاب تاریخی خود با قدرت و امید و آرزوی بسیار قدم در مسیر سازندگی و ارتقای سطح زندگی مردم کشورش برداشته است. هنرمندان مصری نیز همگام با انقلابیون می‌کوشند تا در ساخت آینده‌ای بهتر و زیباتر با هم‌وطنان خود شریک باشند. در همین راستا 250 هنرمند مصری نمایشگاهی را برپا می‌کنند.

به نقل از سایت خبری جزیره نت 250 هنرمند هنرهای تجسمی 284 اثر هنری خود را با موضوع «تغییر» در معرض نمایش علاقه‌مندان به هنر قرار داده‌اند. عکس، مجسمه‌سازی، نقاشی، گرافیک و کار بر روی کوزه از جمله کارهای است که در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است و به موضوع تغییرات پس از انقلاب 25 ژانویه اشاره دارد. این نمایشگاه تا 13 دسامبر به کار خود ادامه خواهد داد.

ابوغازی وزیر فرهنگ مصر در مراسم افتتاح این نمایشگاه به بالا رفتن سطح کیفی این دور از نمایشگاه اشاره کرد و گفت که این نمایشگاه شاهد یک پیشرفت خیره کننده در زمینه هنری است.  خالد حافظ مدیر هماهنگ کننده این نمایشگاه نیز به نوبه خود نظرش را این گونه بیان کرد که این نمایشگاه از نظر کمیت و کیفیت، ابتکارهای هنرمندان، فناوری‌های به کاررفته در آثار خلق شده و ابزار و رنگ‌ها همگی از نمونه‌های به کار رفته شده در نمایشگاه‌های پیشین برتر و بهتر است.

یکی از هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه کار هنری خود را با پارچه آفریده است و در آن نظام فاسد پیشین مصر را نشان داده است. این اثر هنری نظام مستبد مصر را به شکل یک مترسک نشان می‌دهد و در اطراف آن پرندگان قرار دارند که رمزی است از وابستگان به نظام پیشین و نیروهای امنیتی در تلاشی مذبوحانه می‌کوشند که از این تعداد اندک شمار دفاع کنند اما انقلابیون می‌کوشند که از میان این نیروهای امنیتی راهی بیابند تا بتوانند راس نظام فاسد و وابستگان آن را از بین ببرند و در این گیر و دار تعدادی از مردم انقلابی نیز به شهادت رسیده‌اند.  

هنرمندان مصری این نمایشگاه با استفاده از ابداعات و فن‌آوری‌های مدرن هنری به خلق تصاویر و آثار زیبایی دست زده‌اند.

 

زمان انتشار : 1391-02-01