کتاب و ادبیات

نشست هم‌اندیشی اتحادیه‌های نویسندگان حامی مقاومت برگزار شد

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی عنوان کرد: امروز رسانه‌های غربی به ابزار تضعیف مقاومت تبدیل شده اند.

شوربختی مؤلف و لذات تألیف

بسیار نادر است که عذاب قرین کیف (ژوئیسانس) شود و لذت همراه درد آید و یاس و رجا درهم آمیزد. اینها همه اما در تألیف قرین یکدیگرند. گویی که تألیف و نویسندگی تنها ساحتی است که در آن تناقضات گردهم می‌آیند و اضداد یکجا می‌نشیند.

نمایش کتاب‌های کمیاب تاریخ منطقه در ریاض

مجموعه‌ای ازکتاب‌های کمیاب درباره کشورهای منطقه خاورمیانه که به زبان‌های عربی، انگلیسی، فرانسوی وترکی منتشرشده‌اند، توسط انتشاراتی سعودی و با حضور گروهی از پژوهشگران و علاقمندان به کتاب‌های کمیاب به نمایش درآمد.

پیوستن شش کتابخانه در عراق به بزرگترین پروژه فهرست نویسی کتب آستان قدس حسینی

واحد فهرست نویسی و رده بندی وابسته به بخش امور فکری و فرهنگی آستان قدس حسینی از پیوستن شش کتابخانه عمومی به سایت «الفهرس العراقی الموحد » خبر داد.

رونمایی از ترجمه ترکی «دا» در نمایشگاه کتاب استانبول

ترجمه ترکی کتاب «دا» که توسط انتشارات ترک زبان کوثر در ترکیه منتشر شده است، امروز در غرفه ایران در نمایشگاه استانبول رونمایی می‌شود.

ازیوسف خال چه ماند… شعر یا پروژه؟

بی‌دلیل نیست که نام یوسف الخال با همان درخششی که در دهه پنجاه و شصت قرن پیش به شکلی خاص داشت، بماند.

معاونت بین الملل انتشارات شهید کاظمی در لبنان راه اندازی شد

انتشارات شهید کاظمی با بیش از 10 عنوان کتاب ترجمه شده به زبان عربی در حوزه ادبیات پایداری و انقلاب اسلامی اکنون با راه اندازی بخش بین الملل در بیروت بطور جدی به ترجمه و انتشار کتاب های خود درجهان اسلام می پردازد.

«زمزمه ستارگان» ۱۸ داستان منتشر نشده نجیب محفوظ

انتشارات دارالساقی روز ۱۱ دسامبر سال ۲۰۱۸، هجده داستان منتشر نشده از نویسنده بزرگ عرب نجیب محفوظ، تحت عنوان «زمزمه ستارگان» را منتشر می‌کند.

اثری که به گفته نویسنده در حال اتمام است

نویسنده کتاب «شهید حججی» این‌بار «سفرنامه سوریه» را می‌نویسد

محمدعلی جعفری نویسنده چندین کتاب از جمله «سربلند» که به زندگی شهید حججی می‌پردازد، این بار «سفرنامه سوریه» خود را منتشر می‌کند.

سروده سید ابوطالب مظفری برای مردم مظلوم ارزگان

سیدابوطالب مظفری شاعر مهاجر افغانستان سروده‌ای را با عنوان «یاقوت بازمانده ز تاراج ارزگان» درباره مصائب مردم ازرگان سروده است که فجایع طالبان در مورد این مردمان را یادآوری می‌کند.