کتاب و ادبیات

«ریاح»؛ داستان نسلی که شکست را شکست می‌دهد

«ریاح» که پس از ۱۹ سال از سوی انتشارات سوره مهر بازچاپ می‌شود، داستانی است از هزاران روایت ناگفته و نانوشته مردم فلسطین در کشاکش از دست دادن خانه‌ها و آرزوها و روزهایشان.

افتتاح اولین نمایشگاه کتاب ناشران ایرانی در دانشگاه هرات

در این نمایشگاه بزرگ که با همکاری مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه هرات راه اندازی شده بیش از 60 هزار جلد کتاب را در قالب ۸ هزار عنوان مختلف به منظور افزایش سطح علمی دانشجویان و شهروندان اهل مطالعه هراتی به مدت یک هفته در دسترس آنان قرار داده است.

رونمایی از مجموعه اشعار «سلام فلسطین» در کراچی

نخستین مجموعه اشعار سید فراست حسین رضوی، از شاعران برجسته پاکستان با عنوان «سلام فلسطین» در نمایندگی فرهنگی ایران در کراچی رونمایی شد.

«گل نارنج» و «نامه بایسنقر» در هرات افغانستان منتشر شدند

کتاب‌های «گل نارنج» سروده محمود جعفری و «نامه بایسنقر» نوشته خلیل الله افضلی در هرات افغانستان منتشر شدند.

کتاب «المعجم فی فقه لغه القرآن و سرّ بلاغته» معرفی شود

الشریف مرزوق استاد زبان و ادبیات عرب دانشگاه ام البواقی الجزایر خواستار معرفی کتاب «المعجم فی فقه لغة القرآن و سرّ بلاغته» توسط رایزنی‌های فرهنگی ایران در جهان اسلام شد.

استورم؛ جاسوس سه دستگاه اطلاعاتی در قلب تشکیلات ‌القاعده

کتاب جاسوس استورم جلد سوم از «مجموعه کتاب‌های اطلاعاتی ـ امنیتی» جدید ترین اثر مترجم کتاب کاملا سری توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

حکایت های زینبیون منتشر شد

دو کتاب «مسافر آگوست» و «نجمه پلاره» روایت هایی از رزمندگان زینبیون روانه بازار شد.

ترکیه ششمین «مهمان ویژه» نمایشگاه کتاب تهران شد

با نظر اعضای شورای سیاست‌گذاری ترکیه ششمین «مهمان ویژه» نمایشگاه کتاب تهران شد.

توصیه آیت‌الله مرعشی نجفی برای ترجمه یک نمایشنامه

غلامرضا امامی در نشست رونمایی از کتاب تازه خود درباره علاقه مرحوم آیت‌الله مرعشی نجفی به عبدالرحمان الشرقاوی، نویسنده این کتاب سخن گفت.

«هواپیمای سوم» در بیروت رونمایی شد

در فضای پُر تنش سیاسی سراسرِ لبنان، در گوشه‌ای از محله «حارة حریک» ضاحیه جنوبی بیروت، عده‌ای از نویسندگان و علاقه‌مندان به فرهنگ و ادب گردهم آمدند تا رُمان «الطائرة الثالثة» هموطن‌مان مریم میرزاده را رونمایی و نقد کنند.