کتاب و ادبیات

«عاشق داعشی من» وارد بازار کتاب ایران شد

رمان «عاشق داعشی من» نوشته هاجر عبدالصمد و با ترجمه مهدیه داوودی توسط انتشارات کتابستان منتشر شد.

«مدال فتح»؛ هدیه یاسر عرفات برای شعر «گرمارودی»/ رونمایی از خاطرات زیرخاکی شاعر

شب شعر بین‌المللی «مقاومت غزه» با حضور جمعی از شاعران آیینی و بین‌المللی به مناسبت روز غزه شب گذشته در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار شد.

شاعران در شب شعر بین‌المللی «مقاومت غزه» حاضر می‌شوند

شب شعر بین‌المللی «مقاومت غزه» با حضور جمعی از شاعران آیینی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

نسخ خطی کتابخانه شیخ عبدالکریم خاقانی تصویربرداری شد

شعبه احیاء تراث وابسته به حرم مطهر امیرالمؤمنین علیه السلام اعلام کرد پروژه فهرست بندی و تصویربرداری نسخه های خطی کتابخانه شیخ عبدالکریم خاقانی به اتمام رسیده است.

ادمین کانال داعش در ایران دستگیر شد

مار و پله، جدیدترین کتاب انتشارات شهید کاظمی با موضوع داستان امنیتی براساس زندگی ادمین کانال داعش در ایران منتشر شد.

مدیر انتشارات شهید کاظمی:

تألیف اثر با محوریت حاج قاسم باید شاخص و بین‌المللی باشد

مدیر انتشارات شهید کاظمی با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی شناسنامه مقاومت و انقلاب اسلامی است و نوشتن از این شهید باید با دقت همراه باشد، گفت: اثری که تولید می‌شود باید فراتر از بعد ملی و بین‌المللی باشد که این مسئله ممکن است 5 سال زمان‌ ببرد.

جهان عرب چه می‌خواند؟

موضوع مطالعه نویسندگان مصری در سال 2019 علاوه برترجمه‌های ادبی و شعر، طیفی از رمان و نمایشنامه و فلسفه و قصه و کتاب‌های فکری را دربرمی‌گیرد.

اردیبهشت‌ماه امسال شهید ابومهدی المهندس به نمایشگاه كتاب تهران آمده بود؛ محسن دریالعل مدیر انتشارات «روایت فتح» از یك روز غرفه‌‌گردی با او برای جام‌جم نوشته است

کتابگردی با مجاهد عراقی در تهران

یك روز عادی مثل همه روزهای نمایشگاه، قرار بود در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی كمك هزینه سفر به كربلای معلی كه قرعه‌كشی شده بود، به مخاطبان تقدیم شود. همه چیز عادی در حال برگزاری بود. مخاطبان حضور داشتند و برنامه شروع شد.

گسترش تبادلات نشر ایران و قطر

رئیس نمایشگاه کتاب دوحه ضمن بازدید از غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه بر گسترش تبادلات نشر ایران و قطر تاکید کرد.

افول صحافی سنتی قرآن در مصر با وجود فن‌آوری‌های روز

صحافی دستی و سنتی قرآن، به عنوان حرفه‌ای قدیمی در مصر که صدها سال در این کشور رواج داشته است، به دلیل وجود فن‌آوری‌های روز و پیشرفته رو به افول است.